





















Ведеться робота по перекладу сайту на українську мову.
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ - ЦЕ НЕ ОБМЕЖЕННЯ,
А РОЗМЕЖУВАННЯ НА КОРИСНУ ЇЖУ І ШКІДЛИВУ "ЖРАТВУ"
Враховуючи тип своєї статури і наші рекомендації ти безболісно
перейдеш на індивідуальну програму здорового харчування і довголіття!
СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКА ДІЄТА
Середземноморська дієта – тип харчування, характерний для середземноморського регіону, широко відомий як один із варіантів здорового харчування. Середземноморська дієта — не якась певна система чи інструкція, а зібрання харчових звичок та принципів, яким традиційно дотримуються люди Середземномор'я.
Дієта стала популярною у зв'язку з так званим французьким парадоксом: незважаючи на те, що жителі півдня Франції споживають досить велику кількість жиру, вони мають набагато нижчі показники низки захворювань, ніж жителі таких країн, як США.
Дослідження, проведене на вибірці з 22000 осіб, показало, що прихильність до середземноморського типу харчування, порівняно з традиційним американським типом харчування, знижує на 33% ризик виникнення серцевих і на 24% ракових захворювань.
Численні медичні дослідження показали, що жителі країн Середземномор'я менш схильні до ризику серцево-судинних захворювань, рідше страждають від надмірної ваги, підвищеного тиску, діабету. Середземноморська дієта також знижує ризик захворювання на хворобу Альцгеймера. Це обумовлено, насамперед, великою кількістю вживання в їжу свіжих овочів і фруктів, страв із зернових культур, помірної кількості м'яса та риби, а жири надходять в організм переважно з оливкової олії.
Середземне море оточують 16 країн, і традиції харчування різняться між цими країнами через культуру, етнічний фон і релігію. Але є безліч характеристик у харчуванні, загальних їм всіх:
-
висока частка свіжих плодів, овочів, картоплі, бобів, горіхів, насіння;
-
хліб, макаронні вироби та інші продукти на основі зернових культур;
-
фрукти завжди у щоденному раціоні;
-
оливкова олія та інші джерела жирів є головним джерелом енергії, даючи 25–35% усіх калорій;
-
молочні продукти здебільшого з йогурту та сиру;
-
яйця виключаються зовсім, або не більше 4 яєць на тиждень;
-
риба та птиця використовуються від малих до середніх кількостей;
-
червоне м'ясо в харчуванні зрідка й у дуже малих кількостях;
-
помірне споживання червоного вина, зазвичай із їжею (крім мусульманських країн);
-
дієта нерозривно пов'язана з активним способом життя.
Як видно, у середземноморській дієті немає суворих заборон та обмежень калорій. Є лише приписи щодо вибору продуктів, їх споживання та фізичної активності.
Але вікові традиції народів Середземномор'я збереглися й сьогодні: готувати і їсти треба з рідними та близькими, що створює почуття спільності та соціальної підтримки, необхідне для здоров'я.