





















Ведеться робота по перекладу сайту на українську мову.
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ - ЦЕ НЕ ОБМЕЖЕННЯ,
А РОЗМЕЖУВАННЯ НА КОРИСНУ ЇЖУ І ШКІДЛИВУ "ЖРАТВУ"
Враховуючи тип своєї статури і наші рекомендації ти безболісно
перейдеш на індивідуальну програму здорового харчування і довголіття!
ЄВРЕЙСЬКА ДІЄТА
В основі єврейської дієти лежить кашрут – релігійно-філософське уявлення про правильне харчування, яке сягає корінням у далеке минуле єврейського народу. Сьогодні дієтологи внесли деякі зміни до цієї дієти, і вона цілком може використовуватися як основа для здорового харчування.
Кашрут - це склепіння правил про те, як повинен харчуватися єврей. В їх основі лежать два основні правила:
про кошерну їжу та про сумісність продуктів. Ось уже кілька тисячоліть євреї дотримуються цих правил:
• їсти м'ясні та молочні продукти окремо;
• не їсти м'ясо «нечистих тварин»;
• не вживати в їжу кров тварин;
• дотримуватись дуже суворих гігієнічних правил при приготуванні їжі;
• вживати лише кошерну їжу.
Так як у минулі часи євреї жили в дуже жаркій місцевості і м'ясо деяких тварин, наприклад, свинина, а також кров убитих тварин дуже швидко псувалися, то, щоб запобігти отруєнню, на це м'ясо було накладено заборону (такі ж закони були і у сусідів мусульман). Усі дозволені продукти називалися кошерними, а не дозволені трефом.
Є й нейтральні продукти – парве, які не готуються разом із м'ясом чи з молоком. Якщо планується вживати парве з м'ясом, то для його приготування використовується посуд, у якому готувалося м'ясо, але не молоко. І навпаки. До парве відносяться риба, овочі, фрукти, олія, мед.
Кошерним з давніх часів вважається м'ясо тварин, що мешкають на землі, мають роздвоєне копито і жують жуйку. Це яловичина, баранина, оленина. У коней і ослів копита не роздвоєно, тому їхнє м'ясо не кошерне. А свині мають роздвоєне копита, але не жують жуйку.
В основі сучасної єврейської дієти все ж таки лежить кашрут, але змінений відповідно до сучасних уявлень про здорове харчування. Тип цієї дієти – низькокалорійна із роздільним харчуванням. Про кошерні продукти в цій дієті вже не йдеться, тому що сьогодні у всіх є холодильники. А ось сумісність продуктів обов'язково враховується. В основному несумісними, як і раніше, вважаються м'ясо і молоко. Молоко та молочні продукти при строгій дієті виключаються повністю.
Схуднути на такій дієті можна, але повільно. Це просто один із варіантів здорового харчування. Якщо людина раніше харчувалася безладно і вживала багато калорійних продуктів, то перейшовши на єврейську дієту, вона спочатку втрачатиме приблизно по кілограму на тиждень доти, доки у нього не встановиться постійна нормальна вага.
Якщо ж додати фізичні навантаження відповідно до віку та фізичного стану, то скинути вагу можна швидше.
В єврейській дієті немає якогось певного набору продуктів, але є правила, дотримуватися яких обов'язково:
• молоко та будь-які молочні продукти є окремими продуктами і ні з чим не змішуються; особливо шкідливе поєднання молочних продуктів та м'яса, а під час суворої дієти для схуднення молочні продукти з раціону виключаються зовсім;
• м'ясо має бути «нежирним», хоча у кожному м'ясі є прихований жир від 15 до 45%, воно поєднується з яйцями;
• риба поєднується із зеленими овочами та городньою зеленню: кропом, петрушкою, кінзою;
• овочі можна поєднувати зі злаковими;
• з жирів можна вживати в основному рослинні олії: оливкова, кунжутна, гарбузова олія; вважається, що тваринних жирів достатньо у вживаному м'ясі;
• фрукти можна вживати між їжею, не змішуючи їх з іншими продуктами; але яблука та груші можна додавати в салати, вживаючи їх під час основного прийому їжі; наприклад, корисний салат з яблук, груш, моркви та огірків, заправлений медом;
• не можна вживати зовсім алкогольні та кофеїн місткі напої: міцний чай, кава;
• не можна вживати солодощі, але протягом дня можна вжити до трьох столових ложок меду;
• пити протягом дня можна скільки завгодно, віддаючи перевагу свіжим сокам, зеленому чаю або просто воді, але не газованій і солодкій;
• їсти можна не більше трьох разів на день з інтервалами через п'ять-шість годин.
Єврейська дієта не є екстремальною, вона раціональна, сприяє підтримці хорошого здоров'я та активного способу життя, а за необхідності повільного скидання зайвої ваги. Цілком можливо дотримуватися її правил тривалий час і навіть все життя, якщо все ж таки поступово додавати до неї нежирні молочні продукти, такі, як кефір, несолодкий йогурт, нежирний кисломолочний і твердий сири.