top of page

ДІЄТА ДОКТОРА КОЛДУЕЛЛА  ЕССЕЛЬСТІНА

           Методика програми оздоровлення одного з найкращих кардіохірургів Клівлендської клініки доктора Колдуелла Ессельстіна є прогресивним кроком у кардіології. Накопичений за багато років практики досвід лікування захворювань серця та судин без застосування оперативного втручання дозволив доктору Колдуелу Есельстіну довести, що здоров'я цих органів переважно залежить від правильно підібраного харчування. Дванадцять років, проведених у постійних дослідженнях, та ще дванадцять років практичного застосування досліджуваного методу підтвердили правильність його теорії.

              "Кожен з нас може і повинен взяти на себе відповідальність за своє здоров'я і подбати про хороший стан своєї серцево-судинної системи ...": пише доктор Колдуелл Ессельстін у своїй книзі "Супер Серце".

                 Колдуелл Ессельстін за все своє життя провів безліч операцій хворим на серцево-судинні захворювання і одного разу дійшов висновку, що оперативне втручання не є доцільним при серцево-судинних захворюваннях, так як воно не призводить до повного одужання пацієнта і часто повертає його на лікарняне ліжко.

               Тому доктор Ессельстін почав вивчати вплив дієти, в основі якої лежить вживання цільних рослинних продуктів, на пацієнтів, які мають діагноз ішемічна хвороба серця. Його методика ґрунтується на застосуванні невеликих доз ліків, що знижують рівень холестерину в крові та дотриманні дієти з вживанням рослинної їжі з мінімальним вмістом жирів. Використання такого підходу дозволило досягти серйозних результатів у профілактиці серцево-судинних захворювань.

Продукти, які слід виключити з раціону харчування:

              Головним успіхом в оздоровленні організму за програмою Колдуелла Ессельстіна є суворе дотримання режиму дієтичного харчування. Доктор Ессельстін показав небезпечний вплив багатьох продуктів на розвиток серцево-судинних захворювань та рекомендує повністю відмовитися від них. До переліку заборонених до вживання продуктів потрапили:

 1. Будь-яке м'ясо, риба, курка, яйця.

 2. Молоко та молочні продукти, навіть знежирені.

 3. Олія, у тому числі всі види рослинних, а також оливкова.

 4. Злаки. Сюди входять хліб, макарони та будь-яка випічка, білий рис.

 5. Будь-які горіхи, особливо тим, хто має хвороби серця. Здоровим людям можна вживати горіхи в помірних кількостях (не більше жмені на день), оскільки є джерелом цінних для організму вітамінів, мінералів і омега-3 жирних кислот.

Що потрібно їсти?

                У списку рекомендованих доктором Ессельстіном відсутні багато звичних для нас продуктів: масла, рафіновані та молочні продукти, м'ясо, риба. Але різноманітність їжі багатої на клітковину, наповненої антиоксидантами та безліччю поживних елементів дозволяє зробити раціон харчування різноманітним та дуже смачним. Тому ці продукти якісно змінять життя людини, оскільки вони є незамінними для здоров'я серця та всього організму:

 1. Овочі: картопля, приготовлена без олії (не смажена у фритюрі), капуста, шпинат, морква, цибуля, редиска, баклажани, листя салату, гарбуз, помідори, огірки та ін.

 2. Бобові: горох, сочевиця, квасоля.

 3. Цільне зерно пшениці, рису, гречки, кукурудзи, дикого та коричневого рису, проса, вівсяні пластівці та інші.

 4. Будь-які фрукти у кількості трьох порцій на день.

 5. Вода, соєве молоко без жиру.

Вживання спеціальних біодобавок.

                 Пацієнтам, які мають захворювання серця та судин, Колдуелл Ессельсін рекомендує включити до свого раціону певні біодобавки. Обов'язковими до вживання лікар виділив п'ять основних добавок:

 1. Одну капсулу на день мультивітамінів.

 2. Щоденне вживання 1000 мг вітаміну В12.

 3. Починаючи з 50 років, необхідно приймати 1000 мг кальцію щодня, після 60 років – 1200 мг.

 4. Після досягнення 50-річного віку триразове щоденне споживання вітаміну D3 у кількості 1000 МО.

 5. Омега-3 жирні кислоти. Вони містяться в насінні льону у достатній кількості. 1 столова ложка меленого насіння, що вживається щодня, дозволить задовольнити щоденну потребу організму в цьому елементі.​

               Для зниження рівня холестерину в крові, якщо його показники є високими, рекомендуються лікарські препарати у невеликих дозах на основі статину. Зниження його рівня до 150 мг/дл або до 8,29 ммоль/л можливе вже за кілька тижнів після початку вживання таких препаратів за умови харчування за дієтою доктора Ессельстіна.

                 Хоча сьогодні є й інші нешкідливіші способи зниження рівня холестерину у крові.

               Участь в апробуванні дієтичної програми доктора Ессельстіна брали кілька тисяч пацієнтів, які досягли значного прогресу в оздоровленні серця та судин. А це доводить ефективність даної методики та можливість застосування її при лікуванні захворювань серцево-судинної системи у більшості випадків без застосування операції.

         У медицині,  на  жаль, часто не прийнято враховувати  всерйоз  зв'язок  прояву  хвороби з неправильним харчуванням. І лише небагато лікарів використовують системний підхід у лікуванні низки захворювань, приділяючи особливу увагу дієтичному харчуванню.

bottom of page